Humble Bundle dla Nintendo! Amiibo Squid Sisters! Anime Yokai Watch na Cartoon Network! Garść newsów z Etrian Odyssey! Dystrybucja Darkrai! Koniec odliczania na persona5.jp! To wszystko okraszone garstką prywaty – Trik zaprasza!

1. Humble Friends of Nintendo Bundle

large

Dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, bądź nie mają swojego Bundla – jeszcze przez tydzień będzie można zakupić specjalną edycję Humble Bundle dla posiadaczy konsol Nintendo. Uważam jednak, że oferta jest bardziej korzystna (zwłaszcza w wersji za 13$) dla posiadaczy Wii U niż kieszonsolek. Sprawdźcie zresztą sami – oferta jest dostępna tutaj. My zdecydowaliśmy się na tę największą wersję packa – co za tym idzie, wiecie już jakich recenzji na blogu można się spodziewać ;)

2. Amiibo Squid Sisters wzbogacą kolekcję Amiibo!

Można spokojnie wyskakiwać z kasy. Przynajmniej wstępny preview wskazuje na to, że będą to jedne z najładniejszych figurek jak do tej pory. Oferta zostanie wzbogacona również o odświeżone wersje Inklingów i Squida. My już mamy w kolekcji Squida oraz Inkling Girl – jednak na Squid Sisters pewnie też się skusimy! Poniżej prezentujemy filmik, na którym można podejrzeć wszystkie nowe figurki.

3. Premiera europejska Yokai Watch!

youkai_watch_america-e1431566026641

Jeden z bardziej wyczekiwanych przeze mnie tytułów nareszcie dostępny! Udało mi się dorwać wersję z przypinką Jibanyana, która pewnie niedługo znajdzie się na honorowym miejscu zdobiąc moją codzienną torbę. Przyznam jednak, że wyniki sprzedaży w UK nie powalają i wygląda na to, że gra nie zostanie u nas należycie doceniona. A szkoda! Po pierwszych paru godzinach rozgrywki jestem zachwycona, ale… więcej zapewne w nadchodzącej recenzji.

4. Kreskówka Yokai Watch na Cartoon Network

Cartoon-Network-Original-LOGO

Jest to miła niespodzianka dla wszystkich, którym duszki przypadły do gustu – nasz rodzimy Cartoon Network zdecydował się na emisję anime. Możemy oglądać je codziennie o 17. Wydaje się, iż głównym targetem anime są jednak dzieciaki w wieku szkolnym, niemniej fajnie, że da radę sprawdzić to empirycznie ;)

5. Atlus podgrzewa atmosferę w związku z Etrian Odyssey 5!

etrian_odyssey_5

Z jednej strony – świetne wieści dla fanów serii. Z drugiej, pozostaje pewien niepokój, zwłaszcza w świetle ostatnich wiadomości ze strony dotychczasowego dystrybutora gier Atlusa na Europę (czyli NISA Europe – pisaliśmy o tym w ostatniej części naszych szortów). Do wszystkich, których nie zraził niezbyt pomyślny obrót spraw – obszerny materiał na temat klas postaci i nowe trailery znajdziecie na portalu my3ds.pl.

6. Rusza dystrybucja Darkrai!

darkraidarkvoid

Dla wszystkich trenerów Pokemon niezwykle ważna wiadomość – rusza kolejny, majowy event! Tym razem w dystrybucji będzie dostępny Darkrai – niestety, można będzie upolować go tylko za pomocą kodu. O ile nasz naczelny zdobywca poradzi sobie dzielnie z tym zadaniem – kody będą dostępne też u nas. W międzyczasie przygotowywujemy prosty konkurs, w którym do zdobycia będą mityczne ptaki – tak, tak, wiem, większość już z Was je ma. Ale gdyby ktoś, coś…
Jeśli chcecie upewnić się, czy zdobyliście wszelkie jak do tej pory Pokemony eventowe – całkiem przyzwoita rozpiska znajduje się tu. Obecnie via Mystery Gift dostępny także Zygarde – spieszcie się, nie wiadomo ile potrwa jego dystrybucja!

7. Persona 5 – Tajemnicze Odliczanie!

b5bxml12juoqpswxglqq

Może tytuł powinien brzmieć raczej: duże rozczarowanie? Premiera gry jest odkładana tak długo, że mój hype powoli zamienia się we frustrację. Internetem zatrzęsło jednak blisko miesiąc temu, kiedy na tej stronie pojawiło się odliczanie. Czas upływa już jutro – pytanie, czy będzie to nareszcie konkretna data premiery? A może chodzi o anime, które też zapowiedziano, jednak bez rzetelnych dat? Stay fresh, albowiem moje uwielbienie do serii nie słabnie i na pewno pojawią się wiadomości z pierwszej ręki.

Trikers całkiem prywatnie porzucił Legend of Legacy, nazywane zresztą słusznie Japanese Repetitive Grindcore Festem na rzecz bardzo przyjemnego Yokai Watch. Aczkolwiek spokojnie i bez obaw – LoL (!) wróci do obiegu! W przerwach uparcie czochra końcówkę Monstera (tak, to to anime, na które nie starczyło Boberskiemu szarych komórek, aby mógł je poprawnie zrozumieć). Od czasu do czasu oddaje się mizianiu przypinki z Jibanyanem. Wspólne Wii U już ledwo dycha i brakuje mu pamięci, a to za sprawą pewnej gierki, otrzymanej od CQE… nie mogę się doczekać, aż o niej napiszę!