Pomysł na stronę expij.pl zrodził się (niezbyt to oryginalne) w głównie celu rozwijania własnych pasji. Skąd nazwa? Nieźle oddaje to definicja słownika slangu miejskiego:

Znaczy tyle co nabijać punkty doświadczenia (pojęcie używane najczęściej w grach on-line). Dozwolona jest również forma “ekspić” jednak pierwsza jest bardziej poprawna ze względu na pochodzenie z języka angielskiego (exp – experience).

Jakkolwiek poddałabym w wątpliwość jakość definicji pochodzących z ww. słownika, zainspirowaliśmy się procesem expienia jakże istotnym w grach RPG ;) Generalnie mało kto w polskim internecie podejmuje tematykę j-gierek i choć w pewnym stopniu chcielibyśmy zapełnić tę lukę. W planach jest także tematyka okołogrowa (anime – np. jeśli powstaje visual novel na ich podstawie, relacje z konwentów i spotkań). Przy użyciu naszych wątpliwych umiejętności pisarsko-webmasterskich próbujemy przejąć władzę nad światem i zdobywać grube miliony – ale jeżeli porządnie ukażemy nieco mniej mainstreamową stronę grania i kogoś tym zainteresujemy, też będziemy zadowoleni.

Początkowo formuła bloga nie była zbyt spójna – jednak po kilku miesiącach udało nam się wypracować zarówno obecny wygląd, jak i dogadać kwestie dotyczące treści, jakie chcemy publikować. Staramy się, aby teksty trzymały odpowiedni poziom – gramatyczny, stylistyczny i merytoryczny. Nie jesteśmy jednak nieomylni – jeżeli dostrzeżesz w tekście błąd i zwrócisz na niego uwagę – daj nam znać mailowo!

Niedługo po założeniu strony nawiązaliśmy współpracę z polskim dystrybutorem Nintendo i  liczba recenzowanych przez nas gier znacząco wzrosła (choć większość tytułów pochodzi nadal z naszej prywatnej kolekcji). Dzięki wejściówkom prasowym możemy odwiedzać branżowe eventy! Choć brak czasu i profesjonalnego sprzętu trochę utrudniają nam relacjonowanie, chcielibyśmy dodać też coś od siebie.

Z czasem liczba osób odwiedzających naszej strony trochę wzrosła – cieszymy się, że lubicie czytać nasze teksty. Zachęcamy do komentowania treści znajdujących się na stronie; nie gryziemy i chętnie podyskutujemy, nawet, jeżeli Wasze zdanie trochę różni się od naszego ;)

Keep calm and exp with us!

Trik

RWFCHWeVl