[Szort] Co w branży piszczy? #4

Szorty

Minął tydzień, kolejna porcja informacji. Co nowego w świecie Pokémonów? Gdzie najtaniej kupić gry na konsole Nintendo? Co mają wspólnego wąsaty hydraulik i klockowy sandbox? Wszystkiego tego i wiele więcej dowiecie się z kolejnego podsumowania tygodnia. Zapraszam!

1. Pokémon Sun i Moon

[Szort] Co w branży piszczy? #4 - bgc2yjputrvnjvlohv9x

Kilka dni temu w sieci ukazał się pierwszy trailer z kolejnej odsłony Pokémonów. Mogliśmy zobaczyć nowy egzotyczny region oraz, co najważniejsze, trzy stworki startowe. Zdaje się, że projektantom zaczyna brakować pomysłów. Będzie to jedna z tych generacji, w których będę wybierał startera na podstawie wyglądu ewolucji albo, co bardziej prawdopodobne, po raz kolejny wezmę ogniowego.

2. Promocja na gry Nintendo

[Szort] Co w branży piszczy? #4 - promo

Maj jest zdecydowanie miesiącem fanów Nintendo. Co tu dużo pisać, do końca miesiąca będziemy mogli uzupełnić kolekcje gier o nowe tytuły w bardzo atrakcyjnych cenach. Szczegółowa ofertę znajdziecie tutaj lub tutaj. Wszystkim zainteresowanym zalecam szybko się decydować, ponieważ co ciekawsze gry znikają z magazynów w rekordowym tempie. Trik swoje już upolował ja ciągle się waham, znowu skończy się na tym, że nie kupie i będę żałował.

3. Premiera Uncharted 4: Kres Złodzieja

[Szort] Co w branży piszczy? #4 - maxresdefault-12

Przyznaję się bez bicia, w przeciwieństwie do sporej części półświatka growego nie czekałem z wypiekami na twarzy na tą premierę. Po pierwszych gameplayach, mogę jednak z czystym sumieniem stwierdzić, że gra prezentuje się świetnie. Trzyma klimat, a to we wszystkich odsłonach serii było kluczowym aspektem. Mimo ogólnie pozytywnych odczuć w skrytości ducha liczę, że będzie to zgodnie z nazwą i zapowiedziami “Kres Złodzieja”. Jak dla mnie konwencja nieco się już wyczerpała i co najmniej wersja PSV była robiona na siłę. Lepiej zostawić graczy z dobrymi wspomnieniami niż tworzyć kolejne AC. Oby tym razem Nathan Drake dobrnął ze swoim skradzionym skarbem bezpiecznie do końca i coś na nim zarobił. Byłaby to miła odmiana.

4. Limitka n3DS XL Monster Hunter

[Szort] Co w branży piszczy? #4 - original

Za trochę ponad miesiąc, tj. 15 lipca swoją premierę będzie miało “Monster Hunter Generations”. Razem z grą na rynek europejski i amerykański ma trafić limitowana wersja konsoli New Nintendo 3DS XL. Mieszkańcy starego kontynentu dostaną ją w wersji czerwonej, bracia z zachodu ten sam design w wersji niebieskiej. Moim zdaniem czerwona limitka wygląda znacznie lepiej. Chociaż raz to do nas trafiła fajniejsza wersja!

5. Nowy theme z Bravely Second

[Szort] Co w branży piszczy? #4 - bs01

Od wczoraj za zdobyte w My Nintendo punkty każdy może odebrać temat z motywem “Bravely Second” dla swojej przenośnej konsoli. Jego koszt to 100 punktów platynowych, czyli tyle samo co w przypadku innych dostępnych. Ja chyba jednak pozostanę przy swoim czerwonym Marianie. Do nowego nie pasują mi moje ikonki systemowe z Kirbim :P

6. Minecraft WiiU z Mario

[Szort] Co w branży piszczy? #4 - 3059977-minecraft_wiiu_mashuppack_mario_shot1_png_jpgcopy

Niewątpliwa perełka dla fanów wąsatego hydraulika i sześciennego sandboxa (tak, też się do nich zaliczam). 18 maja do stora trafi darmowa paczka dla Minecraft: Wii U Edition, zatytułowana The Super Mario Mash-Up Pack. Dostaniemy w niej dedykowany świat, skórki, tekstury oraz ścieżkę dźwiękową z klasycznego Super Mario 64. Fajnie będzie odkurzyć swoją kopię gry.

Prywata: niewiele tego będzie bo niewiele się zmieniło, ciągle wredny demon zwany pracą etatową kradnie mój cenny czas. Kto to wymyślił, że nie można cały dzień spędzić przed konsolą :(

Boberski
Typowy geek. Programista, gracz, miłośnik mangi i anime. Szczególnie umiłował sobie gry przygodowe oraz MMO, jednak nawet wrodzony brak refleksu nie zniechęca go do grania w inne gatunki.