Minął tydzień, kolejna porcja informacji. Co nowego w świecie Pokémonów? Gdzie najtaniej kupić gry na konsole Nintendo? Co mają wspólnego wąsaty hydraulik i klockowy sandbox? Wszystkiego tego i wiele więcej dowiecie się z kolejnego podsumowania tygodnia. Zapraszam!

1. Pokémon Sun i Moon

bgc2yjputrvnjvlohv9x

Kilka dni temu w sieci ukazał się pierwszy trailer z kolejnej odsłony Pokémonów. Mogliśmy zobaczyć nowy egzotyczny region oraz, co najważniejsze, trzy stworki startowe. Zdaje się, że projektantom zaczyna brakować pomysłów. Będzie to jedna z tych generacji, w których będę wybierał startera na podstawie wyglądu ewolucji albo, co bardziej prawdopodobne, po raz kolejny wezmę ogniowego.

2. Promocja na gry Nintendo

promo

Maj jest zdecydowanie miesiącem fanów Nintendo. Co tu dużo pisać, do końca miesiąca będziemy mogli uzupełnić kolekcje gier o nowe tytuły w bardzo atrakcyjnych cenach. Szczegółowa ofertę znajdziecie tutaj lub tutaj. Wszystkim zainteresowanym zalecam szybko się decydować, ponieważ co ciekawsze gry znikają z magazynów w rekordowym tempie. Trik swoje już upolował ja ciągle się waham, znowu skończy się na tym, że nie kupie i będę żałował.

3. Premiera Uncharted 4: Kres Złodzieja

maxresdefault-12

Przyznaję się bez bicia, w przeciwieństwie do sporej części półświatka growego nie czekałem z wypiekami na twarzy na tą premierę. Po pierwszych gameplayach, mogę jednak z czystym sumieniem stwierdzić, że gra prezentuje się świetnie. Trzyma klimat, a to we wszystkich odsłonach serii było kluczowym aspektem. Mimo ogólnie pozytywnych odczuć w skrytości ducha liczę, że będzie to zgodnie z nazwą i zapowiedziami “Kres Złodzieja”. Jak dla mnie konwencja nieco się już wyczerpała i co najmniej wersja PSV była robiona na siłę. Lepiej zostawić graczy z dobrymi wspomnieniami niż tworzyć kolejne AC. Oby tym razem Nathan Drake dobrnął ze swoim skradzionym skarbem bezpiecznie do końca i coś na nim zarobił. Byłaby to miła odmiana.

4. Limitka n3DS XL Monster Hunter

original

Za trochę ponad miesiąc, tj. 15 lipca swoją premierę będzie miało “Monster Hunter Generations”. Razem z grą na rynek europejski i amerykański ma trafić limitowana wersja konsoli New Nintendo 3DS XL. Mieszkańcy starego kontynentu dostaną ją w wersji czerwonej, bracia z zachodu ten sam design w wersji niebieskiej. Moim zdaniem czerwona limitka wygląda znacznie lepiej. Chociaż raz to do nas trafiła fajniejsza wersja!

5. Nowy theme z Bravely Second

bs01

Od wczoraj za zdobyte w My Nintendo punkty każdy może odebrać temat z motywem “Bravely Second” dla swojej przenośnej konsoli. Jego koszt to 100 punktów platynowych, czyli tyle samo co w przypadku innych dostępnych. Ja chyba jednak pozostanę przy swoim czerwonym Marianie. Do nowego nie pasują mi moje ikonki systemowe z Kirbim :P

6. Minecraft WiiU z Mario

3059977-minecraft_wiiu_mashuppack_mario_shot1_png_jpgcopy

Niewątpliwa perełka dla fanów wąsatego hydraulika i sześciennego sandboxa (tak, też się do nich zaliczam). 18 maja do stora trafi darmowa paczka dla Minecraft: Wii U Edition, zatytułowana The Super Mario Mash-Up Pack. Dostaniemy w niej dedykowany świat, skórki, tekstury oraz ścieżkę dźwiękową z klasycznego Super Mario 64. Fajnie będzie odkurzyć swoją kopię gry.

Prywata: niewiele tego będzie bo niewiele się zmieniło, ciągle wredny demon zwany pracą etatową kradnie mój cenny czas. Kto to wymyślił, że nie można cały dzień spędzić przed konsolą :(