Sezon ogórkowy w pełni i w branży piszczy niewiele! Pełną parą szykujemy się jednak na sezon eventowo-konwentowy. Zapraszam do przeczytania zwłaszcza czytelników z okolic Łodzi, a poza tym… pierwsze urodziny bloga! Data premiery Persony 5! NieR Automata zapowiedziane! Ciekawa limitka Steins;gate 0! Yokai Watch 2!

W najbliższą sobotę planujemy rozpocząć tegoroczny sezon imprezowy :) zaczynamy od konwentu mangowego – już trzeci rok z rzędu będziemy obecni na Gakkonie. Niedługo później – 10-11.09 czeka nas Grakademia w ŁDK. Na tej konferencji jeszcze nie byliśmy, jednak mając na uwadze plan prelekcji, planujemy miło się zaskoczyć. Odpoczynku nie będzie wiele, już niedługo później czeka nas kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier – prywatnie ulubiony z moich lokalnych eventów. Ze względu na obszerny kącik poświęcony m&a nie zabraknie nas też na Kapitularzu. Zaraz po nim planujemy ruszyć wreszcie tyłki z lokalnego poletka, aby wybrać się na Warsaw Games Week! A przynajmniej mamy taką nadzieję. Na trasie raczej zabraknie Poznań Game Arena 2016 – rok temu dużo lepiej bawiliśmy się na naszym podwórku. Ambitne plany naskrobania relacji z każdej z imprez nas nie opuszczają! Z bardziej odległych – już niedługo Tokyo Game Show. Zacieramy ręce!

mfkig

Wkrótce też stuknie nam rok prowadzenia bloga. Możecie pogratulować Boberkowi wytrwałości! Te pięć tekstów, które napisał na pewno przysporzyło mu dużo radości :) Włożyliśmy w tę stronkę sporo pracy i zaangażowania – chociaż zajmujemy się dość niszowymi sprawami, miło nam, że jesteście z nami. Spróbujemy też zorganizować jakąś niespodziankę na pierwsze urodziny – trzymajcie kciuki, aby nam się udało!

Prywaty dość! Co ostatnio zainteresowało nas w branży? Niestety nie działo się wiele – posunę się do stwierdzenia, że takiej posuchy jeszcze nie było. Na bieżąco śledzę sprawę Persony 5 – na szczęście nowy europejski dystrybutor dał radę i doczekaliśmy się równoległej zapowiedzi wraz ze Stanami Zjednoczonymi. W nową część serii zagramy już 14 lutego roku pańskiego 2017. Liczę też po cichu na pudełko SMT IV Apocalypse :)

1b95b5f0961c85576497736a4b51ba29

Wyczekiwane przez wszystkich (chyba poza nami! NieR numero uno potężnie nas wynudził, a podejścia mieliśmy aż dwa!) NieR Automata ukaże się na platformie Steam już na początku 2017. Jeżeli hype nam się udzieli, wybieramy jednak wersję konsolową.

Steins;gate 0, gdzie jesteś? Wszystkie kanały twierdzą, że premiera w 2016 roku, a konkretnej daty wciąż nie widać. Dokopałam się jednak ciekawej limitki na Rice Digital – ciekawe, czy będzie dostępna gdzieś jeszcze? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jeno RD shop. Szkoda. Amadeus Edition wygląda naprawdę bogato.

sg0-pre-order-bonus-presenter-psd-950x534

W piątek premiera najnowszej gry o tytanach. Wings of Freedom ukaże się na PS4 i XONE – niestety nie uda nam się zagrać. A głodna jestem dobrej gry z tytanami w roli głównej! Jak pewnie zainteresowani pamiętają, Humanity in Chains na 3DSa nie zostało przyjęte zbyt ciepło. Ląduje zresztą regularnie na promocjach, więc ci z Was, którzy mają bardziej masochistyczną naturę, mogą spróbować sami. Nie polecam. Za to Wings of Freedom wygląda bardzo dobrze!

Kto wyglądał premiery Yokai Watch 2, ręka w górę! Po miłej przygodzie z częścią pierwszą, też nie mogę doczekać się kolejnej gry. Dostaniemy ją na wiosnę 2017 – widać nikt nie chce konkurować z Pokémonami (jeśli już o nich mowa – zamawiajcie steelbooki! Pojawiły się już w sprzedaży) i trudno się temu dziwić.

yo_kai_watch_2_us_boxart

A tak na marginesie – w które powinien zagrać Trik, a w które Boberski? Wydaje się, że w przypadku Pokémonów jest już to przesądzone!