[Szort] Co w branży piszczy? #8

Szorty

Sezon ogórkowy w pełni i w branży piszczy niewiele! Pełną parą szykujemy się jednak na sezon eventowo-konwentowy. Zapraszam do przeczytania zwłaszcza czytelników z okolic Łodzi, a poza tym… pierwsze urodziny bloga! Data premiery Persony 5! NieR Automata zapowiedziane! Ciekawa limitka Steins;gate 0! Yokai Watch 2!

W najbliższą sobotę planujemy rozpocząć tegoroczny sezon imprezowy :) zaczynamy od konwentu mangowego – już trzeci rok z rzędu będziemy obecni na Gakkonie. Niedługo później – 10-11.09 czeka nas Grakademia w ŁDK. Na tej konferencji jeszcze nie byliśmy, jednak mając na uwadze plan prelekcji, planujemy miło się zaskoczyć. Odpoczynku nie będzie wiele, już niedługo później czeka nas kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier – prywatnie ulubiony z moich lokalnych eventów. Ze względu na obszerny kącik poświęcony m&a nie zabraknie nas też na Kapitularzu. Zaraz po nim planujemy ruszyć wreszcie tyłki z lokalnego poletka, aby wybrać się na Warsaw Games Week! A przynajmniej mamy taką nadzieję. Na trasie raczej zabraknie Poznań Game Arena 2016 – rok temu dużo lepiej bawiliśmy się na naszym podwórku. Ambitne plany naskrobania relacji z każdej z imprez nas nie opuszczają! Z bardziej odległych – już niedługo Tokyo Game Show. Zacieramy ręce!

[Szort] Co w branży piszczy? #8 - mfkig

Wkrótce też stuknie nam rok prowadzenia bloga. Możecie pogratulować Boberkowi wytrwałości! Te pięć tekstów, które napisał na pewno przysporzyło mu dużo radości :) Włożyliśmy w tę stronkę sporo pracy i zaangażowania – chociaż zajmujemy się dość niszowymi sprawami, miło nam, że jesteście z nami. Spróbujemy też zorganizować jakąś niespodziankę na pierwsze urodziny – trzymajcie kciuki, aby nam się udało!

Prywaty dość! Co ostatnio zainteresowało nas w branży? Niestety nie działo się wiele – posunę się do stwierdzenia, że takiej posuchy jeszcze nie było. Na bieżąco śledzę sprawę Persony 5 – na szczęście nowy europejski dystrybutor dał radę i doczekaliśmy się równoległej zapowiedzi wraz ze Stanami Zjednoczonymi. W nową część serii zagramy już 14 lutego roku pańskiego 2017. Liczę też po cichu na pudełko SMT IV Apocalypse :)

[Szort] Co w branży piszczy? #8 - 1b95b5f0961c85576497736a4b51ba29

Wyczekiwane przez wszystkich (chyba poza nami! NieR numero uno potężnie nas wynudził, a podejścia mieliśmy aż dwa!) NieR Automata ukaże się na platformie Steam już na początku 2017. Jeżeli hype nam się udzieli, wybieramy jednak wersję konsolową.

Steins;gate 0, gdzie jesteś? Wszystkie kanały twierdzą, że premiera w 2016 roku, a konkretnej daty wciąż nie widać. Dokopałam się jednak ciekawej limitki na Rice Digital – ciekawe, czy będzie dostępna gdzieś jeszcze? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jeno RD shop. Szkoda. Amadeus Edition wygląda naprawdę bogato.

[Szort] Co w branży piszczy? #8 - sg0-pre-order-bonus-presenter-psd-950x534

W piątek premiera najnowszej gry o tytanach. Wings of Freedom ukaże się na PS4 i XONE – niestety nie uda nam się zagrać. A głodna jestem dobrej gry z tytanami w roli głównej! Jak pewnie zainteresowani pamiętają, Humanity in Chains na 3DSa nie zostało przyjęte zbyt ciepło. Ląduje zresztą regularnie na promocjach, więc ci z Was, którzy mają bardziej masochistyczną naturę, mogą spróbować sami. Nie polecam. Za to Wings of Freedom wygląda bardzo dobrze!

Kto wyglądał premiery Yokai Watch 2, ręka w górę! Po miłej przygodzie z częścią pierwszą, też nie mogę doczekać się kolejnej gry. Dostaniemy ją na wiosnę 2017 – widać nikt nie chce konkurować z Pokémonami (jeśli już o nich mowa – zamawiajcie steelbooki! Pojawiły się już w sprzedaży) i trudno się temu dziwić.

[Szort] Co w branży piszczy? #8 - yo_kai_watch_2_us_boxart

A tak na marginesie – w które powinien zagrać Trik, a w które Boberski? Wydaje się, że w przypadku Pokémonów jest już to przesądzone!

 

Zobacz również

Trik
Kiedy sama nie pisze tekstów na bloga, opieprza Boberskiego, aby to robił. Głównie dzięki niej ten szałas jeszcze jakoś stoi. Gra głównie w jRPG i visual novel, jednak stara się być na bieżąco ze wszystkim. Zawodowo programuje, słucha metalcoru, deathcoru i innego -coru. Lubi małe, puchate zwierzątka.