W życiu każdego gracza przychodzi czas, w którym albo zaczyna brakować czasu na granie, albo ma za dużo tytułów do wyboru. Dla wszystkich niezdecydowanych przygotowaliśmy krótkie opisy pięciu najnowszych dem. Miejmy nadzieję pomogą Wam w wybraniu tej jednej jedynej (gry oczywiście) lub chociaż sprawią, że miło spędzicie kilkadziesiąt minut swojego życia.

Miitopia

Trik: prawdę mówiąc, w przygotowaniach mamy już recenzję pełnej wersji Miitopii. Demo jest bowiem tak świetne, że trudno się od niego oderwać – jeśli cenicie sobie pełen portfel lub macie już plany zakupowe na ten miesiąc – nie polecam. Dlaczego? Bo po wypróbowaniu wersji próbnej przepada się z kretesem! Miitopia to prosty, klasyczny jRPG – będziecie wybierać profesje, ekwipunek czy itemy dla własnych ludzików Mii. Po skompletowaniu drużyny można, a nawet trzeba wyruszyć w drogę, aby pokonać złego Dark Lorda, który skradł twarze niewinnym mieszkańcom. Dopieszczanie bohaterów, świetny humor, zdecydowanie mój faworyt tego zestawienia – niestety, wszystko wskazuje na to, że premiera przejdzie odrobinę bez echa. Macie jeszcze okazję nawrócić się na odpowiednią stronę mocy i nadrobić tę zaległość przed premierą, co zdecydowanie polecam.

Hey! Pikmin

Trik: długo oczekiwany Pikmin na konsolę przenośną, jednak nieco się różni od głównych odsłon cyklu. Kapitan Olimar ląduje na planecie zamieszkałej przez stworki Pikminy – jego naczelnym celem jest oczywiście ucieczka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zajrzeć w każdy zakamarek nowego świata. Nie sądziłam, że gra będzie w stanie mnie wciągnąć – a jednak. Łączenie platformówki z elementami logicznymi to zabieg stary jak świat, jednak gra się zaskakująco dobrze. Ciężko mnie zmusić po całym dniu w pracy do myślenia, jednak Pikminy są w swoich działaniach całkiem przekonujące. W końcu kto nie chciałby się przekonać, jak daleko może dolecieć mały, czerwony kosmita? (Spojler: na długość jednego ekranu w górę.) Całkiem niezłe.

RPG Maker Fes

Trik: już, już prawie miałam RPG Maker w koszyku – a tu okazuje się, że do grania w produkcje przygotowane przez innych graczy nie trzeba pełnej wersji Makera. Trochę strzał w stopę – pewnie część graczy chciała zakupić ten tytuł tylko po to, aby grać w czyjeś gry – do przygotowania swojej gry w końcu trzeba mieć czasu więcej niż odrobinę, a i nie każdemu kreatywności wystarczy. Tymczasem demo pozwala bawić się poziomami bez ograniczeń; zabawa jest przednia, bo niektóre z nich są zrobione naprawdę porządnie – podziwiam wszystkich tworzących rozległe krainy, dekorujących dosłownie każdy kąt pomieszczenia i wymyślających ambitne fabuły.

Ever Oasis

Boberski: kolorowa, pomysłowa, otwarta. Gra z gatunku action RPG skierowana do fanów eksploracji, zdobywania materiałów i walki z potworami. Razem z Tethu (lub Tethi, zależnie od wybranej płci) i duchem wody Esną staniemy do walki w obronie pustynnej miasta, walcząc z opętanymi przez Chaos. W demie dostępne są dwa questy, dzięki którym zapoznamy się z podstawami walki, współpracy między członkami zespołu, systemem zadań logicznych oraz ekonomią oazy. Po ograniu dema nabrałem ochoty na pełną wersję i dokończenie przygody sadzonkowego wojownika (Tethu jest Seedlingiem) i jego kompanów. Gra jest świetna i zachęcam każdego do ściągnięcia chociaż wersji darmowej.

Dr Kawashima’s Devilish Brain Training: Can you stay focused?

Boberski: szatańska gra, w której demoniczny doktor pomoże utrzymać nasze głowy w doskonałej kondycji. Produkcja to zestaw zabaw logicznych, pamięciowych i matematycznych mających na celu rozwijanie konkretnych obszarów mózgu. Niestety demo zawiera tylko jedną zabawę – polega ona na dodawaniu liczb na czas. Moim zdaniem było to nudne i, w połączeniu z piekielną stylistyką, nie zachęciło do zaopatrzenia się w pełną wersję. Jeżeli ktokolwiek chce spędzić kilka minut (całe demo zajęło mi jakieś 10, może odrobinę mniej) na szlifowaniu umiejętności wykonywania podstawowych działań matematycznych na czas, to zapraszam do ściągnięcia i zagrania.