Persona 5 Royale! Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers! Szczegóły o nadchodzącym Fire Emblem: Three Houses! Playstation 5! Animal Crossing Switch nadal brak…i trochę więcej.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że od dłuższego czasu w świecie japońskich roleplayów panuje posucha. Trochę trudno się dziwić, bo Switch nadal jest konsolą dość młodą, a największy wysyp prawdziwych hitów notowaliśmy pod koniec życia 3DS. Rozwój franczyzy Persona ratuje trochę sytuację, jednak zapowiedź kolejnej rozszerzonej odsłony serii wypada dopiero na rok 2020… (a gdzie obiecana Q2, ja się pytam?).

Persona 5: The Royal

Pamiętacie tego newsa sprzed dwóch lat? Po przeciekach próbowaliśmy rozkminić, czego dotyczą nowe, zarejestrowane przez Atlusa domeny. P5R okazała się owszem nową grą z franczyzy, jednak nie jest to Persona 5 Racing, czego wtedy się spodziewaliśmy :) a rozszerzona wersja głównego, najnowszego tytułu z serii. Wydaje się, że trochę za wcześnie jeszcze na Royal – generacja panuje nam ciągle ta sama i wnioskując po zatrzęsieniu spin-offów, hajs powoli przestaje się twórcom zgadzać. Oczywiście wszyscy pamiętamy też, ile trwało oczekiwanie na piątkę i ciągłe odwlekanie premiery i zmianach docelowych platform w nieskończoność.

Royale dopowiadać będzie trzeci, jak dotąd niepokazany w grze sezon nauki w w Shujin Academy. Czekają na nas: nowa postać grywalna, gimnastyczka Kasumi Yoshizawa oraz częściowo dorabiający sobie w liceum terapeuta Takuto Maruki, z którym rozwiniemy kolejny social link po godzinach szkoły. Do tego otrzymamy nowe minigierki (np. darty), kolejne lokacje miasta do zwiedzenia, pomoc w planowaniu czasu wolnego (assist) ułatwiające rozgrywkę, cała masa nowych piosenek oraz silniejsi wrogowie do pokonania. Słowem – wygląda na to, że cała historia nie została jeszcze opowiedziana i jest na co czekać! Aha, PS Pro również otrzyma wsparcie.

Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers

W oczekiwaniu na P5R otrzymamy kolejny, multiplatformowy tytuł z franczyzy. Będzie nim gra typu musou, przygotowana przez Koei Tecmo we współpracy oczywiście z Atlusem. Generalnie nie przepadam za pozycjami z cyklu Warriors, jednak chyba jeszcze żaden spin-off serii nie zawiódł nas warstwą fabularną. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem i zaryzykuję preorder.

Fire Emblem: Three Houses

Do premiery kolejnej odsłony stratega wprost od Nintendo jeszcze kilka miesięcy, niemniej o settingu nadchodzącego Fia Emburem wiemy już całkiem dużo. Królestwo Fodlan, czyli miejsce akcji, podzielone jest na trzy części. W elitarnej Officers Academy uczą się i trenują przedstawiciele każdej z nich; główny protagonista serii to uzdolniony w walkach nauczyciel. Brzmi znajomo? Tak, tak, wszystkim fanom serii Final Fantasy powinno skojarzyć się FF Type-0. Uwaga: angielskie ShopTo zaczęło już przyjmować preordery na wersję limitowaną i wygląda na to, że należy spodziewać się uruchomienia sprzedaży również w polskich sklepach internetowych.

Playstation 5

Co prawda nie gra, ale wspomnieć chociaż wypada, że zapowiedziano oficjalnie kolejnego nextgena. PS5 ma wspierać grafikę 8k oraz być wstecznie kompatybilna z PS4. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie doczekamy się nowej konsoli do końca obecnego roku fiskalnego.

Animal Crossing Switch

Wypadałoby napisać kilka konkretów w tym miejscu… niestety na temat nowego AC nie wiadomo nic. Plotki wskazują, że można spodziewać się premiery w lipcu. Chciałabym tak optymistycznie podchodzić do sprawy :) w razie czego, pocieszymy się nowymi Pokemonami Sword & Shield lub Super Mario Maker 2. W końcu najwyższa pora na pierwszoplanowe tytuły wprost ze stajni Nintendo!