Kwiecień to trudny czas dla blogowania. Dlaczego? Bo Persona 5, oczywiście! Po kilku tygodniach (i ok. 40 godzinach) przegranych w najnowszą Personę na chwilę wracamy do żywych. Monster Hunter Stories! Nowe domeny rejestrowane przez Atlusa! Kolejne trailery Fire Emblem Echoes! Co się dzieje z Megarecenzją Fire Emblem Fates? :) Mini SNES?! Zapowiedź Etrian Mystery Dungeon 2! Trochę gameplayu z Radiant Historia!

Nie będę ukrywać – Persona 5 jest dla nas najbardziej oczekiwanym tytułem od blisko 5 lat. Po zagraniu w Personę 4 Golden okazało się, że część 5 serii jest w produkcji. Trwało to kilka lat, kolejne przekładane daty premier wkurzały wszystkich włącznie z nami. Jednak nadszedł magiczny dzień i steelbook Persony 5 wylądował w naszych łapkach! Wrażeń nie zdradzę, recenzja pojawi się na pewno (może nawet megarecenzja? Kto wie? Kto przeczyta aż tyle słów? :)), aczkolwiek przełożyło się to na mniejszą liczbę wpisów na blogu. Jako, że hype już trochę opadł, wracamy z paroma nowinkami i recenzjami!

Co tam w branży słychać? Ostatnie dni przyniosły informacje o chyba najbardziej oczekiwanym przeze mnie tytule na 3DSa, który jak do tej pory nie doczekał się wydania na zachodzie. O czym mowa? O Monster Hunter Stories, oczywiście! Jak przyznałam już w recenzji Monster Hunter Generations, główne odsłony cyklu za bardzo mnie nie wciągnęły. W Stories protagonista wygląda łudząco podobnie do głównych bohaterów serii Pokémon (I guess…), same potwory robią dużo lepsze wrażenie niż te z wiodących tytułów o kieszonkowych monsterach, oczywiście wszystko to utopiono w tradycyjnej rozgrywce wprost z jRPG. Brzmi uroczo, wygląda takoż, czekam, zapreorderuję i bardzo się z tego powodu cieszę. Kto nie widział, niech klika!

Po gigantycznym sukcesie, jaki odniosła Persona 5, Atlus ruszył z rejestracją domen dla (prawdopodobnie) kolejnych spin-offów serii. W takim układzie nikogo chyba nie zdziwią kolejne gry z bohaterami “piątki”! Co my tu mamy?

  • p3d.jp (możliwe, że Persona 3 Dancing)
  • persona-dancing.jp (?)
  • p5d.jp (Persona 5 Dancing)
  • p5ag.jp (niektórzy spekulują, że będzie to updatowana wersja Persony 5)
  • p5u.jp (kolejna Arena?)
  • p5r.jp (czyżby wyścigi?)
  • pq2.jp (chyba najbardziej wyczekiwany przeze mnie, potencjalny spin-off)

Zważywszy na jakość wykonania każdego ze spin-offów gier z serii Persona, mamy całkiem sporo powodów do radości. Przeciek bowiem wydaje się bardzo prawdopodobny!

Fire Emblem Echoes preorderowane? U nas wersja limitowana już opłacona! Wszystko wskazuje na to, że tym razem z jej dostępnością będzie nieco lepiej – ciągle na Allegro pojawiają się kolejne aukcje i wydaje się, iż egzemplarzy jest całkiem sporo. Polecamy jednak zamówienie własnej kopii trochę wcześniej. Tymczasem ukazała się kolejna reklama FE Echoes i daje pogląd na dostępne w grze klasy postaci i gameplay.

Gdzie zatem podziała się nasza megarecenzja poprzedniej odsłony Fire Emblem Fates? Tworzy się :) Jednak będzie to naprawdę długi tekst tylko dla wytrwałych, bądź dla tych, którzy po prostu chcą wiedzieć wszystko o każdej wersji Fatesów przed dokonaniem zakupu. Będzie co czytać, obiecuję!

Eurogamer dolał w ostatnim czasie oliwy do ognia. A to za sprawą plotek o mini SNES! Jak wszyscy wiemy, mini NESów zabrakło bardzo szybko i ceny osiągały zawrotne wartości. Wszystko wskazuje na to, że kolekcjonerzy będą mogli wyposażyć się też w zminiaturyzowaną wersję SNES. My nie skusiliśmy się na NES-a – za to SNES wydaje się o wiele pociągającą opcją, głównie za sprawą dostępnych gier na tę platformę. Portale spekulują już nawet o potencjalnym lineupie – przykładową listę znajdziecie tutaj.

Zapowiedziano sequel Etrian Mystery Dungeon 2, niestety póki co tylko w Japonii. Premiera 31 sierpnia. Co ciekawe, wersja standardowa ma kosztować około 6,480 jenów – około 236 złotych, wersja limitowana 9800 – czyli blisko 360 zł. Premierowa wersja ma zawierać soundtrack – gracze zdecydują, jakie nagrania znajdą się na krążkach. Limitka natomiast specjalny box i blisko 200-stronnicowy artbook. O ile gra ukaże się u nas, trzeba będzie wyskoczyć z kasy. Dużej ilości kasy.

Atlus uraczył nas również nowym trailerem pochodzącym z remaku Radiant Historia – Perfect Chronology. Tym razem dowiemy się nieco więcej o bohaterach gry. Japońska premiera już w czerwcu. O zachodniej na razie nic nie wiadomo.

Zbesztaj autora:

BoberskiMoim głównym źródłem radości jest persona i wszystko co z nią związane. Niedługo zostanę za to powieszony na żyrandolu. Domenowe rewelacje opisane powyżej dobrze wróżą serii, ciekawe tylko ile trzeba będzie teraz czekać. Nie byłem nigdy fanem Monster Huntera w żadnej postaci, te gry do mnie nie trafiają. W opozycji do łowcy potworów czekam na pojawienie się kolekcjonerki Fire Emblem Echoes. Nabrałem ochoty na zagranie po oglądaniu Trika grającego w Fates. Nie jestem pewien czy akurat SNES mini to dobry wybór w momencie, gdy na rynku jest Retron 5 czy Retro Freak. Na tak zdecydowanie przemawia uroczy wygląd, to dla mnie chyba największy plus.