Hype związany z najnowszym Pokémon Direct nie ominął również nas. Z racji, że w ubiegłym roku nie ukazała się żadna gra z serii, kieszonkowa posucha dała nam się we znaki. Ja zajęłam się nadrabianiem Pokédeksowych zaległości w swojej wersji Alpha Sapphire, Boberski natomiast zupełnie odpuścił sobie temat (pff…) i zajął się ogrywaniem poważniejszych tytułów (i protestował przy wyłapywaniu stworków ze swoich wersji!). Jak przystało na prawdziwych fanów tej serii, przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie Directa.

Internetowych plotek było pełno. Począwszy od optymistycznych wieści na temat Pokémon Rainbow (która to miała zawierać wszystkie regiony), skończywszy na prezentacji mającej tylko przedstawić bliżej Pokémon GO i Detektywa Pikachu. Wczorajszy wyciek przedstawił wszystko w zupełnie nowym świetle – tym razem plotka wydawała się być grubymi nićmi szyta – potwierdzono ją logosami nowych części serii. Loga można sfabrykować, jak zresztą wszystko, jednak tym razem niespodzianka przygotowana przez Nintendo została popsuta. I tak dziś, o godzinie 16 naszego czasu potwierdzono dwie nowe gry z serii – Pokémon Sun i Pokémon Moon.

Czego się dziś dowiedzieliśmy?

  • ukażą się podczas “holidays 2016” – nie wiadomo dokładnie, o które wakacje chodzi, ale inne wersje językowe prezentacji wskazywały raczej na wakacje świąteczne, ku tej opcji się skłaniamy
  • pokazano kilka artów pochodzących z gry
  • podsumowano 20-lecie serii Pokémon
  • będzie można wymieniać się stworkami z nadchodzących, pierwszych gier serii przeznaczonych na Virtual Console (zdaje się, że gdzieś już o tym wcześniej słyszałam? Hm!)
  • gra dostępna będzie w 9 wersjach językowych, możemy domniemywać, że w przyszłości pojawi się także w wersji polskojęzycznej

Czego dalej nie wiemy?

  • właściwie wszystkiego :)
  • czy gra będzie zawierała wszystkie regiony?
  • czy będzie to tytuł obecnej generacji, czy może zupełnie nowej?
  • nie pokazano legend, ani żadnych konkretów na temat nowych gier.

Trik: jestem z prezentacji całkiem zadowolona. Właściwie najbardziej prawdopodobny wydawał mi się scenariusz, w którym przedstawią tylko to, co wiemy – czyli krótkie pokazówki z gier już zapowiedzianych. Nowa gra z serii to zdecydowanie to, na co czekałam i bardzo się z tego powodu cieszę. Szkoda tylko, że Direct był tak krótki i większość jego czasu zajął filmik urodzinowy. Nową grę na pewno kupię (i założę się, że Boberski też się skusi). Na tę chwilę celowałabym w wersję Moon (bo jest niebieska i logo zdecydowanie bardziej mi się podoba ;)). Muszę się też zgodzić z wnioskiem wypływającym z for internetowych – nazwy nowych gier brzmią raczej kiepsko. Wersje brzmiące np. z łacińska byłyby bardziej atrakcyjne – Luna i Sol zdecydowanie bardziej na propsie!

Boberski: podobnie do Trika jestem zadowolony z nowej serii. Obok radości mam jednak pewne obawy. Jeżeli deweloperzy nie stworzą czegoś nowego, będzie to kolejna gra oparta na tym samym enginie co wydane w 2013 X i Y. Już w przypadku ORAS odczułem lekkie zużycie materiału, silnik zaczynał powoli krzaczyć racząc grającego spadkami płynności i zacięciami. Aby uniknąć rozczarowania programiści powinni pomyśleć o napisaniu czegoś nowego, mieli na to sporo czasu od wydania Omega Ruby i Alpha Sapphire. Trik obiecała, że tym razem to ja będę mógł pierwszy wybrać wersję, moim kryterium będzie poziom fajności głównej legendy. Niestety już widzę, że będę miał wolny wybór tylko, jeżeli będzie to Sun :) Teraz pozostaje czekać na kolejne materiały promocyjne i bardziej konkretną datę premiery.

Trik: czy nie łatwiej byłoby po prostu kupić dwie wersje Moon? :P