Przez ostatnie dni zdaje się liczyć tylko jedno – Pokémon GO. Udowadniamy zatem, że nie tylko samym Pokémon GO człowiek żyje, a nawet nie powinien. Persona 5! Port 999! Persona 5! Nowy mini-NES! Persona 5! Berserk na PS Vita! Persona 5!  Gravity Rush 2! Persona 5!

Atlus pokazuje kolejne szczegóły z nowej Persony 5! Wczoraj podczas livestreamu można było obejrzeć całą masę materiałów z nowej gry – niestety tylko po japońsku. Wiemy tyle, że fabuła zaczyna się nieco mroczniej niż poprzednio – protagonista zostaje schwytany przez policję, przenosi się do Velvet Roomu gdzie Igor daje mu szansę na lepszą przyszłość. Pokazano też czołówki wszystkich głównych postaci. Special anime powiązany z grą będzie miał 55 minut i prawdopodobnie nie ukaże się oficjalnie na zachodzie.

To już znamy – czołówka gry. Wszystkim fanom podnosi się ciśnienie i robią się czerwoni na twarzy :)

Soczyste pierwsze 17 minut gameplayu. Wygląda na to, że główny bohater skończył z chodzeniem do szkoły i dla odmiany zaczął bujać się po kasynach. Koncept całkiem w porządku. Ogólnie klimat 5-tki wydaje się dużo bardziej mroczny (a zarazem jest to ciągle utrzymana w jaskrawych tonach produkcja) niż 4, za to bardziej cool niż 3 część.

Na pierwszy ogień jedna z nowych bohaterek – Ichiko Oya. Co prawda nie znam japońskiego, ale na grzeczną to ona bynajmniej nie wygląda.

Dzieciak w teamie – Shinya Oda – to również coś nowego. Okazuje się, że w Persona 5 będziemy mogli rozwijać social linki grając w gry video.

Nasz bohater będzie też zdecydowanie mniej szkolno-społeczny, niż w 4 części gry. Yuki Mishima to jedyny szkolny kumpel, jakiego zdołałam zanotować.

Młoda Chihaya Mifune przepowie przyszłość. Protagonisto! Gdzie Twoi szkolni kumple? ;) Czy mamy na stanie same podejrzane charaktery?

Sadayo Kawakami wydaje mi się najbarwniejszą postacią z naszego teamu (jak do tej pory). Dlaczego? Otóż pracuje jako nauczycielka i jako pokojówka.

Halo? Mamy polityka na stanie? Oto Toranosuke Yoshida. Wyczuwam typka spod ciemnej gwiazdy (a tak właściwie, to czy wszystkie postacie takie nie są? No, wiecie o co mi chodzi. Spod ciemniejszej, niż reszta).

I ostatnia z postaci – Hifumi Togo. Religijna dziewczyna ze szkoły.

Gratka dla tych, co uwielbiają  grindować – Morgana w postaci busa (absurd rośnie wykładniczo :))  zabierze Was do Mementos Dungeona, który ponoć nie ma końca. Ponoć.

No i mamy trailer 55-minutowego speciala do serii. Moim zdaniem – nic specjalnego. Przy materiałach z gry wygląda bardzo blado.

Hype zdecydowanie narasta. Premiera w Japonii już 15 września, na USA przyjdzie pora 14 lutego 2017 (no tak. W końcu Walentynki to idealna data na premierę tak czerwonej gry). A co u nas? Nadal żadnej oficjalnej daty premiery. Jednak Deep Silver obiecało, że weźmie sprawę w swoje ręce. Ciekawi mnie zatem, czy uda nam się otrzymać grę równolegle z premierą w USA (albo nieznacznie później). Jestem dobrej myśli, lecz wygląda na to, że Persona 5 znów otrzyma zaszczytne, wysokie miejsce w kolejnym 5 gier, na które warto czekać.

Na osłodę w międzyczasie ukaże się sequel jednej z bardziej innowacyjnych gier, w jakie miałam okazję grać – mowa tutaj o Gravity Rush. Gravity Rush 2 ukaże się w UK 2 grudnia tego roku (u nas powinien to być 30 listopada). Cholera, już najwyższa pora na kupno PS4. I mam nadzieję, że tym razem nie znudzę się fabułą po 7 chapterach!

Do pre-orderów otrzymamy soundtrack. Ukaże się również anime Gravity Rush: The Animation – Overture, którego akcja będzie się dziać między pierwszą a drugą częścią gry. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery.

Na Anime Expo 2016 zapowiedziano port 999 – pierwszej części cyklu Zero Escape. Ma się ukazać na PS Vita i PC.

pevfe52xjek08gro3nos

Wszyscy fani Berserka doczekali się gry! Na podstawie kultowej mangi i anime zostanie wydana gra o tym samym (na razie roboczym) tytule. Zagrają w nią wszyscy posiadacze PC/PS4/PS Vita.

BERSERK.(Kentaro.Miura).full.1559669

Chętni na miniaturową wersję NESa? Boberski był, ale chyba mu przeszło, jak zobaczył cenę. Spis gier i całą resztę newsów macie już chyba wszędzie – powiem tylko, że najtańsze egzemplarze (249 zł) w KiG już się wyprzedały. Na ultimie (podobna cena) i na cdp.pl powinno jeszcze coś zostać na moment pisania tego tekstu. Powodzenia w polowaniu!

1420x670xoriginal-1420x670.jpg.pagespeed.ic.AlrLuYOr-T